• „Mamo! Tato! jestem przedszkolakiem"

• 30 listopada 2021 r. odbyła się ważna uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola, czyli pasowanie na przedszkolaka. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani, pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem. Po złożonej obietnicy nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Grażynę Mac. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz medal.

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia w naszym przedszkolu nastąpiło zamieszanie, bo każdy miał pluszowe zadanie. W grupie "Biedroneczek" taniec i zabaw wiele - towarzyszyli pluszowi przyjaciele. U "Kotków" małe zamieszanie, bo trudne było dla nich zadanie. U "Leśnych duszków" wrzawa, bo z chustą udana była zabawa. Za to "Motyle" prawie odleciały tak szybko zadania wykonały. Wszyscy świetnie się bawili, a na zakończenie piękne zdjęcia zrobili.

• 11 listopada - Dzień Niepodległości

• Dnia 10.11.2021r. nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.O symbolicznej godzinie 11.11 przedszkolaki odśpiewały cztery zwrotki hymnu narodowego.Celem akcji jest zachęcenie do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.Było patriotycznie, biało-czerwono i …bardzo wzruszająco.

• Wycieczka do Jednostki Wojskowej

• Dnia 09.11.2021r. w ramach realizacji treści patriotycznych, dzieci z grupy „Leśne duszki” i „Motyle” udały się na wycieczkę do 6 Samodzielnego Oddziału Geograficznego im. płk. dypl. inż. Tadeusza Zieleniewskiego ps. "Kalina" w Toruniu. Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem jednostki oraz specyfiką służby wojskowej. Dzieci z zainteresowaniem oglądały sprzęt i umundurowanie żołnierzy. Poznały historię powstania Jednostki Wojskowej, a także zwiedziły Salę Tradycji. Na koniec wycieczki dzieci otrzymały kolorowankę oraz słodki upominek. Wycieczka dla przedszkolaków była bardzo ciekawa, wielu z nich zadeklarowało, iż w przyszłości chciałoby zostać żołnierzem.

Serdeczne podziękowania dla taty Zosi za pomoc w zorganizowaniu oraz wsparcie w czasie wycieczki.

• Zapobiegajmy pożarom - konkurs plastyczny

• Dnia 27 października br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się uroczyste wręczenie nagród Gminnego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom". W I kategorii wiekowej (przedszkole) na szczeblu gminnym pierwsze miejsce zajęła Lena Wiśniewska z grupy "Motyle", a piąte miejsce Maja Wiśniewska z grupy "Leśne duszki". Na szczeblu powiatowym Lena Wiśniewska zdobyła piąte miejsce. Ogromne gratulacje dla dziewczyn! Organizatorzy pamiętali również o autorach prac, które nie zajęły żadnego miejsca. Otrzymali oni dyplom oraz drobny upominek. Brawa dla małych artystów.