• Walentynki

• W poniedziałek 14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. W tym dniu dzieci ubrały się na czerwono, a dzień przepełniony był atrakcjami oraz pogadankami na temat znaczenia miłości i przyjaźni w naszym życiu.

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Również w naszym przedszkolu upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni.

Przedszkolaki przebrane w czerwone stroje wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka. Uczestniczyły w zabawach ruchowych i tanecznych.

Dzieci z tego dnia wyniosły bardzo duży przekaz, mianowicie to, iż kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień, to że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne. Kochać można zawsze i wszędzie bez względu na okoliczności, ważne żeby umieć to okazywać każdego dnia. Dziękujemy bardzo za słodki poczęstunek oraz drobne upominki, które zorganizowali Rodzice.

• ʙᴀʟ ᴋᴀʀɴᴀᴡᴀᴌᴏᴡʏ

• Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza wielu przeżyć, radości i zadowolenia. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 3 lutego podczas tegorocznej zabawy karnawałowej. Bal karnawałowy to niezwykły dzień w przedszkolu. Dzieci od rana były przebrane w bajkowe postacie oraz za bohaterów z ulubionych bajek. W salach przedszkola można było spotkać: księżniczki, wróżki, motylki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków i innych ulubieńców dzieci. Opiekunowie grup oraz obsługa również zachwycili strojami. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Panie z przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sal wprowadził dzieci w radosny, bajkowy nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Tańce były przeplatane zabawami oraz zdjęciami. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. W trakcie zabawy mieliśmy także okazję do skosztowania słodkich poczęstunków przygotowanych przez rodziców. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

• „ Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie”.

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w sercu małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Przedszkolacy również o nich pamiętali. Po feriach wszystkie grupy wystąpiły w nagraniach dla swoich Babć i Dziadków. Nasi mali podopieczni pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki. Cały występ został nagrany, aby Babcie oraz Dziadkowie mogli go obejrzeć. Dzieci wykonały piękne laurki i prezenty, które wręczyły potem swoim Babciom i Dziadkom.

Babciu, Dziadku życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, stu lat życia i radości!!!