• 𝓢́𝓷𝓲𝓪𝓭𝓪𝓷𝓲𝓮 𝔀𝓲𝓮𝓵𝓴𝓪𝓷𝓸𝓬𝓷𝓮

• Wielką Środę,13 kwietnia br., dzieci wraz z paniami zasiadły do śniadania wielkanocnego. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w przygotowanie świątecznego stołu. Na stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki – jajka, kiełbasa, szynka i sałatka warzywna. Nie zabrakło także symboli wielkanocnych oraz pięknych stroików z bazi i bukszpanu oznaczających przyrodę, która budzi się do życia.Jedną z najmilszych chwil były odwiedziny wielkanocnego zajączka.Dla każdego dziecka przyniósł wspaniale upominki w koszyczku. Obiecał, że za rok znowu nas odwiedzi. Dziękujemy Zajączku za prezenty. Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich przedszkolaków.

• Wizyta w bibliotece

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci grupa "Motyle" 12 kwietnia odwiedziła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin. Tematem spotkania było wspólne czytanie książek oraz zajęcia plastyczne. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Następnie pięknie pokolorowały wiosenny obrazek. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką. Rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów. Ponadto, są jednocześnie inspiracją do działalności plastycznej. Na zakończenie dzieci zostały poczęstowane pyszną czekoladą w związku z Dniem Czekolady, który przypadał w tym dniu. Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze, umożliwiło dzieciom bezpośredni kontakt z książką.

• ŚWIĘTO WIOSNY

• Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku. Poznaliśmy również piosenki o tematyce wiosennej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz kolorowych gaików. Marzannę z Przedszkola wyprowadził tłum przedszkolaków, który przemaszerował barwnym pochodem po naszym mieście. W ten sposób dzieci wyraziły swoją radość z przyjścia nowej pory roku.