• Zapobiegajmy pożarom - konkurs

• Dnia 14.11.2023r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin miało miejsce wręczenie nagród i dyplomów w konkursie "Zapobiegajmy pożarom" na szczeblu gminnym. Przedszkolaki z naszego przedszkola zajęli następujące miejsca: I miejsce Bruno Bakaj, II miejsce Martyna Hyjek III miejsce Klara Hyjek oraz IV miejsce Adam Kowalski. Laureaci zostali nagrodzeni upominkami. Na każdego czekał słodki poczęstunek. Dzieci, które nie zajęły żadnego miejsca otrzymały dyplom i kredki. Wielkie brawa dla małych artystów.

• 11 listopada - Szkoła do hymnu

•  10 listopada o godz. 11.11. przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola odśpiewali 4 zwrotki hymnu Mazurka Dąbrowskiego. Tym samym przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji #Szkoładohymnu oraz oddali hołd tym wszystkim, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polską.

• Mały Patriota

• Dnia 04.11.2023r. trójka dzieci z grupy Motylki wzięła udział w II Powiatowym Konkursie Wiedzy Patriotycznej "Mały Patriota" organizowanym przez Gminne Przedszkole w Rogowie. Maja Krych, Maja Wiśniewska i Antoni Rambowicz odpowiadali na pytania o naszym kraju, kodowali i układali puzzle z Fryderykiem Chopiem. Wielkie brawa dla uczestników za udział w konkursie. Każde z dzieci otrzymało nagrodę i dyplom za wzięcie udziału w konkursie.

• Pasowanie na Przedszkolaka

• Dnia 20.10.2023r. w Przedszkolu nr 1 w Barcinie odbyło się "Pasowanie na Przedszkolaka". Jest to okazja taka, gdy każdy mały człowiek - Przedszkolakiem się staje i przy okazji upominek drobny dostaje. Były piosenki, tańce i swawole. Wystąpiła m.in. Ola z Olkiem oraz aż dwa Igory! Na zakończenie Pani Dyrektor oficjalnie Dzieci pasowała, żeby się rozrastała społeczność cała. Potem zabawy z chustą, confetti i wesoła muzyka, nie zabrakło tortu i pięknego wierszyka. Wszyscy się dzielnie spisali i Przedszkolakami zostali. Serdecznie gratulujemy!

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie. W tym dniu każdy pracownik otrzymał drobny upominek od swoich mały podopiecznych. Dziekujemy

• Lovenda Kujawska

• Dnia 4 października dzieci z grupy "Kotki", "Leśne duszki" i "Motylki" wybrały na wycieczkę do Lovendy Kujawskiej. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody dzieci spacerowały po lawendowym polu, poznając budowę, wygląd oraz warunki uprawy tych niezwykłych roślin. Podczas warsztatów poznawały lawendę wszystkimi zmysłami. Samodzielnie wykonały woreczki zapachowe i sadzonki, którymi będą mogły opiekować się w domu. To był udany dzień.

• Akcja Sprzątamy dla Polski

• Dnia 4 października 2023 roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w VI edycji ogólnopolskiej akcji Sprzątamy Dla Polski zorganizowanej przez Fundację Sprzątamy dla Polski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.Mali podopieczni bardzo dobrze się spisali i okolice przedszkola pieknie posprzątali.

• Dzień Chłopaka

• Dnia 30 września w przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”. Z tej okazji dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki, m.in. kolorowe laurki i krawaty. Wręczyły upominki, dyplomy oraz złożyły życzenia. We wszystkich grupach był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.