• 𝓓𝔃𝓲𝓮𝓷́ 𝓴𝓸𝓫𝓲𝓮𝓽

• 8 marca to wyjątkowy dzień w roku, w którym swoje święto obchodzą małe i duże kobietki. W tym uroczystym dniu chłopcy z wielką elegancją złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli drobne upominki.

Chłopcy wszystkim Paniom z przedszkola życzyli dużo zdrowia, uśmiechu oraz wielu zapierających dech w piersiach chwil. W końcu, jak powiedziała Maya Angelou„ Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil zapierających dech w piersiach”.

• Solidarni z Ukrainą

• Dzieci z naszego przedszkola włączyły się w akcję "Pomocy dla Ukrainy". To dzięki wspaniałym Przedszkolakom i ich Rodzicom o wielkich sercach udało się zebrać tak wiele cennych darów, które zostały przekazane dla potrzebujących. Czasami mały gest lub odrobina dobrych chęci potrafią odmienić ludzkie życie.Nasza akcja trwa do 10 marca (tj. czwartek), więc liczymy bardzo na Waszą pomoc w przyszłym tygodniu. Artykuły proszę zostawiać w koszach umieszczonych przy drzwiach. Nie bądźmy obojętni na ludzkie tragedie.

• Na pomoc Ukrainie !!!

• Przedszkole nr 1 w Barcinie przyłącza się do akcji prowadzonej przez Zespół Szkół Niepublicznych w Piechcinie i działającym przy nim Klubie Wolontariatu "Razem" na rzecz osób dotkniętych wojną na Ukrainie.

Ogłaszamy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy pierwszej potrzeby. Takich, które są niezbędne od razu dla dwóch rodzin ( Pani Kateryna i syn Maksym 11 lat - chłopiec jest chory i ma problemy neflorogiczne oraz dla Pani Okeksandra i syn Dmytro 4 lata. W najbliższym czasie w naszych stronach pojawią się kolejne kobiety z dziećmi, które będą potrzebować pomocy dlatego każda pomoc jest niezbędna.

Są to:

* środki higieniczne: pasty do zębów, szczoteczki do zębów, mydło, płyny do kąpieli,     szampony,ręczniki,

* pieluszki, chusteczki dla dzieci,

* żywność gotowa do natychmiastowego podania: zupy instant, dania do odgrzania w mikrofali lub na patelni - koniecznie z długim terminem przydatności do spożycia,

* ciepłe ubrania dla dorosłych i dzieci w każdym wieku,

* koce, śpiwory,

* wszystko to, co sami potrzebowalibyśmy w pierwszej kolejności po długiej i męczącej podróży.

Dary można dostarczać do naszego przedszkola w godzinach pracy (pn-pt 6-16).

Razem możemy więcej.