• Poranek wigilijny - wspólne kolędowanie

• W dzień grudniowy, jak co roku łza się kręci w ludzkim oku. Wigilijny czas radosny, to jest niczym tchnienie wiosny.... I w przedszkolu korzystamy z możliwości, by dać światło dla ludzkości- wspólne kolędowanie nas zjednoczyło, by każdemu w tych czasach lepiej się żyło. Dzieci kolędy śpiewały dla Bożej chwały, taniec i oklaski nam towarzyszyły i serca ludzkie kruszyły. Trwajmy więc w tym nastroju, oby Wszystkim się darzyło w zdrowiu i spokoju. Tego Wszystkim życzymy i kolędę cichutko nucimy.

• VI wielkie pieczenie pierników

• Pierniki w Piechcinie to wielkie wyzwanie- nie każdy ma okazję na nie! Kilka rodzin z okazji skorzystało i pięknie przy tym kolędowało. Najpierw pierników wykrawanie, a następnie lukrowanie. Były posypki kolorowe i kształty odlotowe. Pierniczki te mają moc ponagania- trafiły do dzieci i osób w potrzebie, żeby każdy miał jak w niebie. Do pierniczków dołączyliśmy serce i najpiękniejsze życzenia, żeby spełniały się najskrytsze marzenia

• MIKOŁAJKOWE WARSZTATY LOGOPEDYCZNE

• W ubiegłym tygodniu dzieci z Przedszkole nr 1 w Barcinie wykonywały zabawy kształtujące tor oddechowy, pogłębiające oddech, usprawniające mięśnie języka i warg. Zadania posłużyły się kształtowaniu mowy, rozwinęły wyobrażnię, pamięć, zdolność koncentracji, percepcję wzrokową oraz koordynację wzrokowo-ruchową dzieci.. Warsztaty poprowadzili logopedzi z placówki Pani Milena Czechowska-Klucz oraz Pani Ewelina Sulska.

• Król Herod - opowieść biblijna

• W czwartek (30.11.2023r.) kolejne atrakcje, nawet na stojąco owacje. Tym razem biblijna opowieść o królu Herodzie. Usłyszeliśmy kolędy i świąteczne utwory, nie było miejsca na żadne potwory. Wszyscy miło się bawili i artystów brawami nagrodzili.

• Teatrzyk kukiełkowy

• W poniedziałek (27.11.2023r.) podczas teatrzyku nikt nie robił fiku- miku. Każde dziecko, nawet zuch-rozglądało się za dwóch. Najpierw efekty dźwiękowe i świetlne, potem kukiełki kolorowe, a potem jeszcze jawajki. To nie były zwykłe lalki! Drogi do szczęścia szukaliśmy i zrozumieliśmy, że to, co najcenniejsze jest w przyjaciołach. Wszystkim się to widowisko podobało, aż od braw zawrzało. Dzieci uśmiechnięte i zadowolone wracały rozanielone. Dziękujemy Filia nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin za zaproszenie i zorganizowanie teatrzyka.

• Dzień Pluszowego Misia

• "Dzień Pluszowego Misia" to nie lada gratka i choć nasze przedszkole to nie niedźwiedzia chatka- ogromnego misia gościliśmy i sporo radości otrzymaliśmy. Bawiliśmy się przy piosenkach misiowych, gdyż każdy był, tego dnia, na zabawę gotowy. Słodkości też mieliśmy i szybko je spożyliśmy. Misie bardzo kochamy i już za rok, do naszego przedszkola Je zapraszamy!