• Zakończenie przedszkola 2023

• Dnia 16 czerwca 2023r. Dzieci z grupy "Motyle" przedszkole pożegnały i tej okazji przedstawienie przygotowały. Były wiersze, taniec i piosenki, które wzbudzały podziw wielki. Dzieci dzielnie się spisały i pięknie zaprezentowały. Na koniec emocjonalne pożegnanie, bo to już czas na rozstanie. "Czas rozwinąć skrzydła...", więc każdy wie, że nie należy smucić się, tylko pomnażać posiadane talenty. Z tej okazji Wszystkim Dzieciom życzymy: zdrowia, radości i nieustającej wiary we własne możliwości.

• FOREMKA

• Dnia 4 czerwca w Parku Wolności dzieci z przedszkoli się zebrały i piękny koncert dały. Na początek małe powitanie, a dopiero potem wielkie śpiewanie! Z naszego przedszkola reprezentacja też była i dzielnie do samego końca walczyła. Jako siódme na scenie wystąpiły i dzielnie wkroczyły Oliwia z Amelką. Tak publiczność czarowały, tak się dobrze przygotowały, że drugie miejsce wyśpiewały! Przedostatni występ to Natalia z Siostrą, które mini zoo z sobą miały i scenę udekorowały. Pięknie zaśpiewały i wyróżnienie dostały. Wszyscy na gromkie brawa zasłużyli, bo bardzo dzielni byli. Serdecznie gratulujemy i za rok znów się w Foremce odezwiemy

• Zajęcia z sensoplastyki

• W dniu 21 czerwca w grupie "Kotków" odbyły się zajęcia z sensoplastyki, które poprowadziła dla nas Pani Monika Linkowska (mama Wojtka ). Podczas tych zajęć dzieci przy użyciu rozmaitych produktów, barwników oraz aromatów spożywczych rozwijały swoje poszczególne zmysły. Natomiast takie czynności jak: ugniatanie, przelewanie, przesypywanie, mieszanie, dotykanie, smakowanie sprawiły, naszym pociechom wiele radości i satysfakcji. Pięknie dziękujemy Pani Monice.

• Sala Ognik

• A dziś 20.06.2023r. w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Żninie ogromne zamieszanie- podczas zwiedzania do akcji prawdziwe wezwanie! Strażacy tłumnie ruszyli na pomoc, bo zdarzył się wypadek. Potem oglądaliśmy sprzęty, wozy i gaśnice-były też kolorowe prądnice. Łódź ratunkowa i szalupa, choć umie pływać prawie cała grupa. Nawet na lądowisku dla helikoptera byliśmy i panoramę Żnina i okolic podziwialiśmy. Żeby atrakcji nie było za mało, jeszcze trochę się tam działo. Przerwa na drugie śniadanie i dalsze zwiedzanie. Powrót wozów z akcji i w sali "Ognik" dalsze atrakcje. Numer alarmowy 112 jest do pomocy zawsze gotowy. Jeszcze ratowanie z drzewa kota i wysoka drabina- była na niej każda odważna dziewczyna. Widzieliśmy stalowe, mocne liny i wysokie drabiny. Tankowanie paliwa i inne akcje to dla nas były atrakcje. Potem powrót autobusem, bo rowerem za długo by to trwało, a w Przedszkolu pyszne jedzonko już na nas czekało. I to już ostatnia (w tym roku szkolnym) wycieczka, z Przedszkola nr 1 w Barcinie, nad którym płynie rzeczka. Korzystając z możliwości życzymy podczas wakacji: zdrowia i radości, żeby przygód bezpiecznych było wiele i otaczali Was sami przyjaciele. Udanych wakacji!!!

• "Mój bohater z książki przyjazny środowisku" 2023 - konkurs plastyczny

• Prace konkursowe wykonane z materiałów poddających się recyklingowi oceniła kadra pracowników z Biblioteki Publicznej w Barcinie. Jury w składzie dyrektor Renata Grabowska, kierownik Oddziału dla dzieci i młodzieży Justyna Woźniak, bibliotekarze Joanna Kujawa-Drozdowska i Anna Popielarz-Olszak zmierzyli się z bardzo trudnym wyborem.

W kategorii przedszkolnej nagrodzono naszych przedszkolaków:

I miejsce Marcel Kmieć - Przedszkole nr 1 w Barcinie

III miejsce Zofia Kowalczyk - Przedszkole nr 1 w Barcinie

Wyróżnienie: Szymon Kachel – Przedszkole nr 1 w Barcinie

W konkursie udział wzięli: Bruno Bakaj, Klara Hyjek, Martyna Hyjek,  Kornelia Kaczmarek, Oliwia Kowalska, Maja Krych, Alicja Maciążek,Dorota Zrobek.

Prace prezentowały się znakomicie, dlatego też przede wszystkim zwrócono uwagę ma zgodność z regulaminem, estetykę oraz jak największą samodzielność dziecka przy wykonaniu pracy konkursowej.

• Cyrk ADONIS

• Dziś w naszym przedszkolu pojawili się artyści z cyrkowej grupy ADONIS. Znani już starszym przedszkolakom cyrkowcy z Czech przygotowali dla nas niezwykłe widowisko pełne magicznych sztuczek i zabawnych akcji. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę magika i wyczarować słodkie niespodzianki. Wraz ze swoimi rodzicami towarzyszyły nam także dzieci, które niebawem dołączą do naszej „rodzinki”. Zabawa była świetna.

Dziękujemy za spotkanie!

• Występ Rodzinny

• Dnia 2 czerwca w sali "Motyli" wielkie poruszenie- odbyło się niecodzienne przedstawienie. Mama, Babcia i Ciocia na scenę wkroczyły i dzieci z każdej grupy wiekowej rozbawiły. Na początek scenografia, kostiumy i kreacje, a dopiero na sam koniec owacje.

"Paweł i Gaweł" dla nas Panie przygotowały i sporo przy tym zabawy miały. Kolejny utwór to "Kaczka Dziwaczka", w wykonaniu Kasjana i Karinki Mamy, którą do dziś cichutko w pamięci śpiewamy.

Panie pięknie się przygotowały i gromkie oklaski dostały.

Serdecznie dziękujemy i odwagi gratulujemy!

• Dzień Dziecka

• W Przedszkolu nr 1 w Barcinie Dzień Dziecka w morskich falach -tym razem na Hawajach! Spódnice, kapelusze i przeciwsłoneczne okulary to nie były żadne czary. Taniec hawajski, gofry, lody i przelewanie zimnej wody. Do tego malowanie między drzewami i ze sztalugami. Obiad na świeżym powietrzu i bańki mydlane oraz liczne zabawy niezakazane. Tyle rzeczy się działo, że aż słów brakuje, choć wszystko pięknie się rymuje, reszta tajemnicą owiana- zostanie na zawsze zapamiętana.

• Dzień Mamy i Taty

• "Dziękuję Mamo, dziękuję Tato..."- takie słowa towarzyszyły wielu wystąpieniom, które trwały od 22 aż do 26 maja w naszym przedszkolu. Dzieci w szczególny sposób za pomocą gestów, wierszyków, piosenek i układów choreograficznych, dziękowały swoim Rodzicom za wychowanie, opiekę oraz najcenniejszy dar-ŻYCIE. Dołączając się do życzeń ślemy moc zdrowia, radości, pomyślności oraz niekończącej się cierpliwości i samych słonecznych dni.