• Charakterystyka placówki

Charakterystyka placówki

Przedszkole nr 1 w Barcinie jest placówką publiczną. Organem prowadzącym jest Urząd Miejski w Barcinie.

Budynek przedszkola jest bardzo stary, liczy ponad 100 lat i mieści się przy ul. 4-Stycznia 9. W budynku przedszkola są cztery sale zajęć wyposażone w kolorowe mebelki dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci, nowoczesne pomoce edukacyjne i zabawki oraz interesujące kąciki zainteresowań. W budynku przedszkola znajduje się również zespół pomieszczeń kuchennych, pomieszczenie biurowe, gabinet logopedyczny, pomieszczenia piwniczne oraz gospodarcze. Placówka posiada własny plac zabaw, klomby kwiatowe i trawniki. Przedszkole jest pięciooddziałowe. Cztery oddziały znajdują się w budynku przedszkola a piąty oddział mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im dr. Krzysia przy Placu 1 Maja 8.

Warto podkreślić, że działania edukacyjne realizowane w naszej placówce nastawione są na szeroko rozumiany rozwój dziecka, tak aby poznało ono radość płynącą z zabawy, nauczyło się nawiązywać relacje z innymi dziećmi, z przyjemnością odkrywało i rozumiało otaczający go świat, nauczyło się samodzielności i poznało nowe doświadczenia.

Tworzymy zżytą rodzinę dzieci, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników przedszkola. Nasze programy nauczania opierają się na wspomaganiu i inspirowaniu działania dzieci. Na korzyść nas wszystkich działa szczera obustronna wymiana myśli i opinii między dorosłymi a dziećmi. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i sugestie rodziców związane z potrzebami dzieci. Razem uczymy się szacunku do przyrody i troski o środowisko.

W naszym przedszkolu liczy się tylko dziecko i dla niego warto organizować przestrzeń edukacyjną według jego możliwości oraz tworzyć warunki do pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Zadowolenie rodziców i uśmiech dzieci jest najlepszym uznaniem dla wysiłku nauczycieli i wszystkich pracowników przedszkola.