• Zakończenie przedszkola

• Tego dnia przedszkolaki pożegnały się z nami, zamykając tym samym rozdział swojej przedszkolnej przygody. To zakończenie roku przedszkolnego pozostawiło trwały ślad w naszych sercach i pozostanie z nami na zawsze. Życzymy, by wakacje były czasem zasłużonego i bezpiecznego wypoczynku. Pragniemy pogratulować dzieciom osiągniętych sukcesów i serdecznie podziękować wspaniałym Rodzicom za zaangażowanie i serce włożone we współpracę z przedszkolem.

• Dzień Dziecka

• Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 1 w Barcinie pod znakiem wesołej zabawy płynie. U nas cały tydzień świętujemy, bo Dzieci docenić w ten sposób chcemy. Było kino z popcornem i bananami kolejnego dnia lody ze słodkimi posypkami. Następnie place zabaw w gminie Barcin odwiedziliśmy i świetnie się tam bawiliśmy. Kolejnego dnia straż pożarna nas odwiedziła, źeby atmosfera zrobiła się miła. Było lanie wody dla ochłody. Potem festyn na świeżym powietrzu oraz tańce pod chmurką, a na zakończenie obiad w plenerze. Jakby tego było mało, jeszcze baniek mydlanych nam się zachciało! Zabawy sprawiały nam mnóstwo radości, a mieliśmy przy tym sporo gości. Nawet cyrk i króliki - razem robiliśmy magiczne triki. Tak to u nas się dzieje, bo lubimy, gdy każde Dziecko się śmieje!

• Foremka

• W Dzień Dziecka w Parku Wolności w Barcinie czas pod hasłem: wesołej zabawy płynie. W tym roku odbył się konkurs wokalny FOREMKA i była to uroczystość wielka. Natalia, Marcel i Bruno - tak się postarali, że gran prix dosłownie powymiatali. Były miotły, ukłony, obroty i oklaski, a na zakończenie słodkie cukieraski. Do tego jeszcze Kuba, który pięknie się zaprezentował i talentu nie żałował.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i złożyć źyczenia na Dzień Dziecka pragniemy. Zdrowia, dziecięcych zabaw i pomyślności, a w źyciu dorosłym samych radości.

• Savoir vivre - konkurs recytatorski

• Dnia 29 maja- czy Państwo o tym wiecie? - odbył się konkurs w Piechcinie o wzorowej etykiecie. Dzieci w filii Biblioteki wiersze recytowały, a przy tym pięknie gestykulowały. Nasza Lucy tak się postarała, że nagrodę otrzymała! Były wiersze o wzorowym zachowaniu oraz w domu pomaganiu. Wszystkie Dzieci bardzo się starały, pięknie prezentowały, więc na zakończenie gromkie brawa otrzymały. Serdecznie gratulujemy!

• Dzień Mamy i Taty

• Dwa najpiękniejsze słowa świataWe wszystkich językach to Mama i Tata.Wypowiadane przez wszystkich ludzi,Czy to są mali, czy to są duzi.Mamusia, mamunia, mamcia czasami,Tatuś, tatulek, tatko kochany.

Mama i Tata to najprostsze słowa jakie dziecko może wypowiedzieć od momentu przyjścia na świat po dorosłość, pełne wiary, nadziei i miłości w których mieści się cały świat. Wszystkie dzieciaki z naszego przedszkola uroczyście obchodziły święto „Mamy i Taty”. Dzieci tego wyjątkowego dnia przygotowały specjalny pokaz artystyczny, pełen niesamowitych wrażeń i wspomnień.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Corocznie, 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Jego głównym celem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, który jak uznało ONZ jest jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych współczesnego świata. My również świętowaliśmy ten szczególny dzień.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• A my tak dzisiaj witaliśmy WIOSNĘ. Wszystkie przedszkolaki wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach wiosenne symbole. Podczas przemarszu obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów. Dzieci powróciły do przedszkola z nadzieją, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami. Ten dzień z pewnością był dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem.

• Dzień Kobiet

• 8 marzec to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje świeto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z każdej grupy składali życzenia, kwiaty oraz drobne upominki dziewczynkom oraz swoim Paniom.

• Bibliotekarka

• Dnia 08.02.2024r. grupę "Biedroneczki" odwiedziła Pani Ania- bibliotekarka. Dzieci poznały przygody dzielnego psa Charta, który uratował ludzi z lawin. Utrwaliły numery alarmowe oraz zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, bo już niebawem ferie zimowe.

• Dzień Babci i Dziadka

• Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

• ul. 4 Stycznia 9
          88-190 Barcin