• Dzień Przedszkolaka

• 20 września wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola obchodziły swoje święto, gdyż tego dnia przypadał Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu było bardzo wesoło. W każdej sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Wszystkie przedszkolaki wspaniale się bawiły w swoich salach i na placu przedszkolnym. Podczas wspólnego świętowania nie zabrakło uśmiechu, radości, słodkiego poczęstunku oraz drobnych upominków. W tym dniu dzieci odwiedzili przedstawiciele Gminy Barcin, m.in. Zastępca burmistrza Pan Hubert Łukomski, który przekazał dzieciom życzenia i słodkie upominki. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta!

• Tomek i Antek czyli alpaki w przedszkolu

• Dnia 6 września w ogrodzie przedszkolnym, dla każdej grupy wiekowej, odbyły się zajęcia edukacyjne z przyjaznymi alpakami-Tomkiem i Antkiem. Podczas zajęć z alpakoterapii dzieci mogły pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzęta. Z radością karmiły alpaki marchewkami oraz pozowały do zdjęć. Spotkanie z alpakami było bardzo ciekawą lekcją edukacyjną, podczas której dzieci poznały życie i zwyczaje tych zwierząt. Wszystkie dzieci były zachwycone ich wizytą.